محل تبلیغات شما

همه ما آجر را می‌شناسیم و استفاده از آن در صنعت ساختمان‌سازی را دیده‌ایم، یکی از متداول‌ترین اشکالات آجرهای ساختمانی وجود آهک و سایر مواد اضافی در آجر می‌باشد که طی زمان با جذب رطوبت، افزایش حجم پیدا می‌کنند و باعث تخریب قسمتی از آجر و یا کل آن می‌شوند، به این پدیده آلوئک گفته می‌شود.در ادامه باپورتال جامع مهندسین ایران همراه باشید.

آلوئک چیست؟

آلوئک (لب پر شدن آجر به وسیله آهک‌) در واقع ناخالصی‌هایی است که در خاک نامرغوب وجود دارد و بعد از پخت و تماس با آب و رطوبت به مرور زمان افزایش حجم پیدا کرده و باعث ترکیدگی و متلاشی شدن اجزاء آجر می‌شود.

آلوئک آجر یکی از معضلات محتمل آجر است. ‌در واقع خاک رس شامل مقادیری سنگ آهک است که اگر به صورت اندازه ریز و مقداری کمتر از حدی مشخص، در آن پخش باشد، مشکلی برای برای آجر ایجاد نمی‌کند بلکه باعث روشن شدن رنگ آجر نیز خواهد شد.

ولی اگر اندازه‌های آن درشت باشد و یا مقدار آن از حدی مشخص بالاتر رود، این آهک به همراه گِل آجر در کوره پخته شده و در هنگام مصرف نهایی در آجر چینی (موقع زنجاب یا مکش آب ملات به خود)، شکفته شده، متورم می‌شود و آجر را می‌ترکاند. این پدیده ترکیدن آجر ناشی از وجود آهک را آلوئک آجر 


پورتال مهندسین عمران آجر ,آلوئک ,آهک ,شدن ,باعث ,وجود ,است که ,این پدیده ,در آجر ,یکی از ,آجر ومنبع

دانلود فایل های فهرست بها سال 1398

خرپاي تيرچه ماشيني با فوندوله پليمري

دیوارهای غیرباربر QPanel

دانلود جزوه کامل GIS – نقشه برداری

دانلود راهنمای دوربین توتال استیشن لایکا

یوبوت (u-boot) چیست؟

روش اجراى سازه هاى بتنى سقف و ديوار با قالب يكپارچه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
هر چی که بخوای ماه کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. دانلود سیو بازی ها کرک پلاس - مرجع وی پی اس کرکی خرید و فروش اتوکلاو دندانپزشکی تولید کننده انواع اتوکلاو موسسه آموزشی پویایی فنس کلینیک زیبایی , کلینیک پوست و مو , کلینیک تخصصی لاغری خرید آنلاین کفش پرفکت استپس دی کیو شاپ